Pokerio kombinacijos yra neatsiejama šio žaidimo dalis. Tikriausiai esate girdėję arba skaitėte mūsų kituose straipsniuose apie pokerį, kad laimėti pokeryje galime nebūtinai su stipriausia kombinacija, tačiau kortų kombinacijos yra tai, aplink ką sukasi visas žaidimas. Žaidėjai nuolat stebi kitus žaidėjus, bando nuspėti, kokias kortas jie turi savo rankose pagal tai, kokios yra bendros kortos ant stalo. Kaip žinote, pokeryje laimi tas, kuris turi stipriausią penkių kortų kombinaciją arba tas, kuris priverčia kitus žaidėjus išsimesti kortas. Norint būti geru pokerio žaidėju, reikia išmanyti pokerio kombinacijas, greitas jas atpažinti, nes kitaip gali kilti problemų numatant, ką žaidėjai turi ir kodėl jie didina statymus. Kaip žaisti pokerį galite rasti mūsų kitame straipsnyje, o čia visą dėmesį skirsime pokerio kombinacijoms.

Optibet1000 Kazino Sukimų Naujiems ŽaidėjamsSkaityti ApžvalgąPareikškite Dabar
Spin MillionMėgaukitės iki €1000 į PremijomisSkaityti ApžvalgąPareikškite Dabar
OlyBetIki 600 Nemokamų Sukimų Pirmuoju ĮnašuiSkaityti ApžvalgąPareikškite Dabar
Vulkan VegasMėgaukitės iki €1000 į PremijomisSkaityti ApžvalgąPareikškite Dabar

Texas HoldEm pokerio kombinacijos

Pokerio kombinacijos sudaromos iš penkių kortų, iš viso naudoti galima dvi kortas esančias kiekvieno žaidėjo rankoje ir penkiomis kortomis esančiomis ant stalo. Kombinacijos gali būti labai skirtingos, todėl kai sudarinėjate kombinaciją, atkreipkite dėmesį, kad kiti žaidėjai tam tikras kortas gali panaudoti ir kitoms kombinacijoms. Pokerio kombinacijos skirstomos pagal stiprumą, o iš viso yra 10 kombinacijų. Čia trumpai aptarsime kiekvieną kombinaciją ir tikimės, kad jums tai padės labiau susipažinti su pokerio žaidimu bei leis patobulinti įgūdžius. Prieš pradedant kalbėti apie kombinacijas, norime priminti, kad pokerio žaidime laimi tas, kurio kombinacija yra stipriausia arba kiti žaidėjai išsimeta kortas. Visi žaidėjai turi po dvi kortas, kurių niekam nerodo. Išdalinus kortas, visi prie stalo esantys žaidėjai iš eilės atlieka statymus. Gali būti, kad žaidėjai išsimes kortas tik gavę savo kortas ir nuspręs nebetęsti žaidimo, tai yra protingas ėjimas, nes tikėtina, kad turi silpnas kortas ir nenori naudoti pinigų.

karališka spalva

1) Royal flush – karališka spalva

Tai yra pati stipriausia pokerio kombinacija. Šią kombinaciją surinkti tikrai nėra paprasta, tačiau ją surinkus, jūs galite būti saugūs – šiame raunde jūsų jau niekas nenugalės. Šią kombinaciją sudaro karališka eilė ir tuo pačiu visos kortos turi būti vienodo simbolio. Šią kombinaciją prie stalo galima pamatyti tikrai labai retai, tačiau jeigu matote, kad kažkas gali turėti šią kombinaciją, būkite labai atsargūs, nes kiti žaidėjai surinkę šią kombinaciją stengiasi neišsiduoti tam, kad surinktų kuo didesnį bendrą banką ir raundo pabaigoje jį visą pasiimtų sau.

eilė ir spalva

2) Straight flush – eilė ir spalva

Tai yra antra pagal stiprumą pokerio kombinacija. Šios kombinacijos esmė – penkios kortos einančios iš eilės ir tuo pačiu esančios su tokiu pačiu simboliu. Galima sakyti, kad ši kombinacija yra dviejų kombinacijų mišinys, nes prie silpnesnių kortų kombinacijų galima matyti kad yra eilė – straight ir spalva – flush. Šiuo atveju vienoda spalva – straight kartu sudaro straight flush, kuri yra antra pagal stiprumą kombinacija.

keturios vienodos

3) Four of a kind – keturios vienodos

Kombinaciją sudaro keturios vienodos – four of a kind vadinama kombinacija. Tai vienintelė kortų kombinacija, kurioje reikia keturių vienodų kortų. Nors tai trečia pagal stiprumą kortų kombinacija, ją žaidėjai surenka gan dažnai. Todėl, kai pamatysite vienodas kortas ant stalo, turėkite omenyje, kad kažkuris žaidėjas prie stalo gali turėti trečią pagal stiprumą pokerio kortų kombinaciją.

pilni namai

4) Full house – pilni namai / pilna troba

Tai labai populiari ir žaidėjų mėgstama kortų pora. Galima sakyti, kad būtent nuo šios kombinacijos prasideda dažniausiai pasirodančios kombinacijos ir dažniausiai būtent full house yra viena iš stipriausių kombinacijų, nes lyginant su stipresnėmis kombinacijomis, full house pasirodo tikrai dažnai. Pilnas namas – full house sudaro trijų vienodų kortų kombinacija ir dviejų vienodų kortų kombinacija. Gali būti, kad keli žaidėjai prie stalo turės full house kombinaciją, tokiu atveju kombinaciją laimi tas žaidėjas, kurio kortos kombinacijoje yra aukštesnės. Tad atsiminkite, kad kombinaciją sudaro trys vienodos ir dvi tos pačios kortos.

spalva

5) Flush – spalva

Spalvą sudaro penkios kortos su tuo pačiu kortų simboliu. Šios kortos gali eiti ne iš eilės, svarbiausia, kad visos turėtų tą patį simbolį. Jeigu keli žaidėjai turi spalvą, kombinaciją laimi tas, kuris turi aukštesnę kortą šioje kombinacijoje.

eilė

6) Straight – eilė

Eilę sudaro penkios kortos einančios iš eilės. Minėjome, kad royal flush sudaro penkios stipriausios kortos einančios viena po kitos ir tuo pačiu tos pačios spalvos, tai šioje kombinacijoje užtenka penkių bet kokių kortų, tačiau turi būti viena po kitos.

trys vienodos

7) Three of a kind – trys vienodos

Kombinaciją sudaro trys vienodos – three of a kind. Tai gan dažnai pasitaikanti pokerio kombinacija, todėl būkite atidūs, nes surinkti kombinaciją nėra sunku, žaidėjais gali turėti porą savo rankoje ir taip pat tokią pačią kortą matyti ant stalo tarp bendrų kortų.

dvi poros

8) Two pair – dvi poros

Dvi poros – two pairs, tai kombinacija, kuri irgi žaidime pasirodo labai dažnai. Vienodos kortos stalo centre gali indikuoti, kad kažkas turi dvi poras. Todėl jeigu matote, kad vienodos kortos yra stalo centre, turėkite omenyje, kad poros gali neužtekti, nes dvi poros yra stipresnė kombinacija.

pora

9) Pair – pora

Tai kombinacija, kuri galima sakyti, kad pasitaiko beveik kiekviename pokerio žaidime. Kaip žinote, laimi tas, kurio kombinacija yra stipresnė, todėl beveik visada pamatysite, kad kažkas turi surinkęs kombinaciją. Viena pora – one pair, yra dvi vienos rūšies kortos. Žaidėjai turi turėti dvi vienos rūšies kortas ir tai sudarys porą.

aukščiausia korta

10) High card – aukščiausia korta

Tai pati silpniausia kortų kombinacija, kuri net nelabai yra kombinacija. Kaip žinote, laimi tas, kurio kortos stipriausios, tačiau gali nutikti taip, kad nei vienas žaidėjas neturi trijų vienodų kortų, eilė ir spalva irgi nesurinkta ir stalo centre nematyti nei vienos pokerio kombinacijos. Tokiu atveju žiūrima į aukščiausia korta – high card.